Başarılı Girişimcinin 7 Kuralı « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Başarılı Girişimcinin 7 Kuralı

Yaşam 20 Şubat 2015

Başarılı Girişimcinin 7 Kuralı

Girişimci olunur mu, doğulur mu? Tartışılır ama iyi bir girişimci ilk olarak dibe batmalı ve sonrasında şansı varsa ve gerçek bir girişimci ise girişimiyle taban yapmalı peki bu konu hakkında uzmanlar ne diyor? Araştırmacılar tarafından yapılan analize göre bir girişimcide olması gereken 7 özellik bakın neymiş.

 

azim

Azim: Bir girişimci azimli olmalı ve başarısızlıklar karşısında yılmadan azmiyle hareket etmeli melek yatırımcı olan Mike Colwell’de bu sözü savunanlar arasında.

2. Tutku

Tutku: Bir girişimci girişiminin farklı ve kabul edilebilir özellikte olmasını kabul görmeli ve buna tutku ile sarılmalı.

belirsizlik

Belirsizliklere hayır: Girişimci belirsizlikleri aklından silmeli, iflası göze almalı, parasızlığı ve korkuyu göze almalı ve rezil olmayı melek girişimci olan Michael Sherrod’de bunu savunanlar arasında.

dürbün

Vizyon: iyi ve başarılı bir girşimci herkesin göremediğini görerek hareket etmeli ve bunu çalışanlarına ve yakınlarına aktarmalı.

güven

Güven: Biri girişimi hayata geçirirken onun insanlar tarafından gerekli olduğuna inanmalı ve girişimin her evresinde inanç kesinlikle yitirilmemeli.

esnek

Belirsizlik: İş dünyasında ayakta kalmak bir hastanın can cekişmesi gibidir siz girişiminizin bittiğini gerçekten görüyorsanız bitirmelisin aksi halde bitiecektir zaten melek girişimci Mike Colwell’de bunu savunanlar arasında.

kural

Kurallar: Kural dışı çalışmadan sakınmamalı ve kuralları yıkmalı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.