Apple 183 Ülkeye Bedel 750 Milyar Dolar « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Apple 183 Ülkeye Bedel 750 Milyar Dolar

Teknoloji 30 Haziran 2017

Apple 183 Ülkeye Bedel 750 Milyar Dolar

Apple ile ilgili bugüne kadar binlerce yazı yazılmıştır biz bile çok fazla yazı paylaştık Steve Jobs ‘ın harika bakış açısı ve ekibinin harika dokunuşları ile 183 ülkeye bedel bir teknoloji devi ortaya çıktı .

Phil Schiller, Apple’s senior vice president of worldwide marketing, talks about Apple’s iPhone lineup during an event to announce new products, Wednesday, Sept. 7, 2016, in San Francisco. (AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Apple aslında bakıldığında ilk işine bilgisayar satarak başladı yaptığı harika tasarım bilgisayarları ile Pc tarihine bir damga vurdu artık insanlar onları seviyordu daha sonra cep telefonu işine el attı iyiki de atmışlar yepyeni dokunmatik bir teknoloji yarattılar ve ortaya iphone çıktı çıkmasıyla tüm dünyada pahalı bir telefonun her kesime hitap ettiğini ve adeta iphone alınca tutku yarattığını gösterdiler.

Apple geçen yıl 215.8 milyar dolar gelir elde etti ve bu gelirin 136,7 milyar doları iphone satışlarından gelmektedir.Dünyanın en büyüklerinden teknoloji devi 183 ülkenin milli gelirinden daha büyük bir ekonomi yaratmış durumda bugünkü tahmini değerlemesi tam tamına 750 milyar dolar bu da Amerika ekonomisine milyarlarca gelir kazandırıyor.Türkiye olarak son yıllarda internet ve teknoloji  yatırımcılarının ülkemizden uzaklaştığını görüyoruz gönül ister ki birkaç mobil ve teknoloji alanlarında katma değerli işler yapalım ve Türk Lirası yurtdışında değer kazansın bir teknoloji şirketi ülkemizde milli geliri geçebiliyor.Apple şirketini hem ürünün arkasında durmaları hemde marka aşkı yarattıkları için tebrik etmek gerekir.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.