Antalya’nın 10 Harikası « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Antalya’nın 10 Harikası

Seyahat 16 Mayıs 2017

Antalya’nın 10 Harikası

Akdeniz bölgesinin incisi Antalya, gezilecek birçok yeriyle tatilcilerin ilgisini çekiyor. Antalya sahilleri ve doğal güzellikleri yanı sıra birçok tarihi eserleriyle göz kamaştırıyor. Antalya’nın 10 harikası adı altında, bu şehirde gezilecek yerler şunlardır; Sizlere bu yazımızda da ilginç bilgiler ve ilginç yerler sunuyoruz takipte kalın.

Dim Çayı

Alanya’da bulunan Dim Çayı yazın o sıcaklığında serin ve yeşil ortam hazırlayanlar için en güzel yerlerden biridir. Merkeze 10 km uzaklıkta olan Dim Çayı piknik alanları ve serin doğal ortamıyla insanlar huzur veriyor.

Antalya Müzesi

Ülkemizin en büyük müzesi olan Antalya müzesi 25-30 bin arasında eser sergilenmektedir. 1988 yılında Avrupa Konseyi Özel Ödülüne layık görülmüştür. Toplam 7 bin metrekare ve 13 sergi salonuna sahiptir.

Düden Şelalesi

Ülkemize gelen yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettikleri düzen şelalesi, Antalya’nın en güzel şelalesidir. Antalya merkeze 10 km uzaklıktadır. Düdenbaşı denen yerde çıkmaktadır. Kaynağı Kepez Hidroelektrik Santralinden alır.

Konyaaltı Akvaryumu

Konyaaltı mevkisinde bulunan akvaryum, 15 bin metrekare kapalı alanı ile dünyanın en büyük berrak suyuna sahip akvaryumudur. Binlerce su canlısını barındıran akvaryum yerli ve yabancı misafirlerin ilgisini çekiyor.

Titreyen Göl

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Titreyen göl 3000 metrekare alanı kaplar. Birçok kuş çeşidini barındıran göl birçok tesise yakınlığıyla misafirlerin ilgisini çekiyor.

Antalya Olimpos

Deniz kaplumbağalarına sahip çıkılan bu yer huzur dolu manzarası ve doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor. Antalya’nın batısında yer alan bu yer, antik bir liman kentidir.

Manavgat Şelalesi

Manavgat Çayı üzerinde bulunan Manavgat Şelalesi, Antalya merkeze 80 km uzaklıktadır. Az bir yükseltiden dökülmesine rağmen eşsiz manzarası ile görülmeye değerdir.

Aspendos

M.Ö. 10. Yüzyılda Akalar tarafından kurulmuş olan antik tiyatro 2 yüzyılda Romalılar tarafından yapılmıştır. Antalya’nın Serik ilçesinin 8 km doğusunda bulunur. Her yıl binlerce insan bu tiyatroyu görmek için dünyanın çeşitli yerlerinden gelir.

Aura Clup Kemer

Antalya Kemer’de bulunan ve bu bölgenin en büyük eğlence yerlerinden biridir.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.