Android’e Rakip Olacaktı Ama Ekibi Dağıttılar « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Android’e Rakip Olacaktı Ama Ekibi Dağıttılar

Teknoloji 11 Şubat 2017

Android’e Rakip Olacaktı Ama Ekibi Dağıttılar

Mozilla tarafından Android’e rakip olmak için geliştirilen işletim sistemi Firefox OS, tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. Firefox tarayıcısı ile bilinen Mozilla, geçtiğimiz yıllarda Android işletim sistemine rakip olmak için Firefox OS adını verdiği bir işletim sistemi üzerinde çalıştığını belirtmişti. Ancak Firefox OS, uzun uğraşlar sonunda kullanıcıya ulaştırılmaya çalışılsa da firma bu konuda bir türlü sonuca ulaşmayı başaramadı.

Bir dönem Mozilla gelişmekte olan ülkeler için uygun fiyatlı Firefox OS ile çalışan Firefox Phone isimli telefon duyurusu dahi yapmıştı. Ancak bu çalışma başarısız bir çalışma olarak firma tarihindeki yerini almış oldu.  Mozilla bu başarısız sonucun ardından başka bir başarısız sonuç ile daha kullanıcı karşısına çıktı. Mozilla, Firefox OS’yi adam edemeyeceğini anlayınca herkesi pek de şaşırtmayacak bir karar ile uzun dönemdir emek harcadığı bu projeyi sonlandırdığını açıkladı. Açıklamalara göre bu başarısız sonucun alınmasında, 50 kişilik bir grubun dağılmasının büyük bir etkisi olduğu belirtildi. Android’e rakip olmak isteyen firma bir anda kendini en dipte buldu.

Mozilla Firefox OS üzerinde çalışma yapan 50 kişilik ekip ile yollarını ayırma kararı alınca Android’e rakip olacak Firefox OS de bir nevi tarih oldu. İşletim sistemi konusunda iddialı bir başlangıç yapan Mozilla 50 kişilik ekibini dağıtınca bu konuda büyük bir hüsrana uğradı. Mozilla farklı projeler ile kullanıcı karşına çıkmayı denese de genelde başarısız sonuçlar ile kullanıcıları karşı karşıya getiriyor.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.