Alternatif Tıp İle Hastalıkların Tedavisi! « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Alternatif Tıp İle Hastalıkların Tedavisi!

Sağlık 12 Ağustos 2014

Çeşitli hastalıkları iyileştirmesi ile günümüzde sıkça gündem konusu olan ve bu oranda ilgi toplayan alternatif tıp sayesinde görüyor, duyuyor ve okuyorum ki pek çok hastalıktan kurtulma oranı artış gösteriyor peki nedir bu alternatif tıp?

– Çağdaş tıp bilimince hastalık sebeplerini önlemede somut verileri olmadığı veya kanıtlanmış bir tedavi yöntemi olmadığı halde hasta isteğiyle çağdaş tıp tedavilerinin yanında, onlara destekleyici olarak hastanın rahatlaması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, psikolojisinin düzelmesi gibi amaçlarla uygulanabilen bir tedavi sürecidir.

Alternatif tıpa cevap veren hastalıklar ve tedavi süreci;

Şeker Hastalığı: Pankreas tarafından üretilen insülin yetersizliği sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.Dikkate alınmaması durumunda ölümcül olabilir Alternatif tıp ise bu hastalığın iyileşme sürecinde katkı sağlamak için şöyle bir açıklama getiriyor.

Tedavi Süreci: Ev yapımı taze yoğurdun içine bir adet limon sıkılarak 6 ay boyunca gün içinde hergün bir kase yeniliyor ve 6 ayın sonunda hastalıktan kurtulma olasılığının yüksek olduğunu bu karışımı uygulayan şeker hastaları onaylıyorlar.şekerhast

Kireçlenme Hastalığı: Özellikle yaş ilerledikçe eklem yerlerinde beliren bu hastalık mevsimsel geçişlerde daha artan bir ağrılı hastalığa dönüşebiliyor.uzmanlar çeşitli kas gevşetici ilaçlar ve iğneler ile bu ağrıları gidermeye çalışıyorlar.

Tedavi Süreci: Olgunlaşmış çınar yaprağını bir demlikte kaynatarak süzün ve 15 gün boyunca her gün 1 bardak için 15 gün içtikten sonra bir 15 gün mola verin ve bunu bu şekilde tekrarlayın ağrıların azaldığını ve zamanla yok olduğunu göreceksiniz.kireçlenme

Basur Hastalığı: Kalın bağırsakta keseciklerin meydana gelmesi sonucu oluşan bir hastalıktır.ve bu kesecikler zamanla kiraz tanesi kadar büyür ve buda ağrı ve sancıya neden olur.

Tedavi Süreci: Sabah kahvaltısı yapmadan 15 dakika kadar önce aç karnına olacak şekilde günde 3 defa 1 yemek kaşığı kadar taze dereotu çiğnenir ve üzerine birkaç yudum su içilir.basur

Adet Düzensizliği: Psikolejik bir hastalık olarak bilinen adet söktürücü kadınların yaşamış olduğu bir hastalıktır bu hastalıkta kadında şişme ve adet olamadığı için gerginlik söz konusu olabiliyor.

Tedavi Süreci: Adet düzenlemesi için bir tutam kurutulmuş testere dişli aslan pençesi kaynamakta olan 1 bardak kadar damacana suyuna ilave edilir. Kısık ateşte 5 dakika kürün demlenmesi beklenir. Demlenen  kür ılıdıktan sonra süzülür ve her gün 1 bu adet söktürücü kürden birer bardak içilir. 1 ay bu küre devam edildikten sonra 1 haftalık ara verilir. Küre ara verdikten 1 hafta sonra ise adet düzenleyici kür  1 ay daha uygulanır

 

adet

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hamilelik belirtileri

Hamilelik belirtileri

4 Haziran 2016
Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil Çayın Faydaları

18 Mayıs 2016
İsveç Diyeti

İsveç Diyeti

3 Mayıs 2016
Adet Gecikmesi

Adet Gecikmesi

1 Mayıs 2016