Adet Gecikmesi « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Adet Gecikmesi

Pratik Bilgiler, Sağlık 1 Mayıs 2016

Bayanlarda hamilelik belirtisi olarak ilk akla gelen adet gecikmesi olmaktadır.Peki adet gecikmesinin tek sebebi hamilelikmidir? Adet gecikmesi kadınlarda çok farklı nedenlerden ortaya çıkabilir.Bayanların hastalıkları,fazla,kiloları gibi gibi birçok sebebten adet gecikmeleri yaşanabiliyor.Pratik bilgiler sayesinde sizlere neden sonuç ilişkisi kurmanızı sağlıyoruz.

adet gecikmesi belirtileri

Adet Gecikmesi Nedeni

Hamile kalmak gibi bir düşünceniz yoksa adet gecikmesi kadar hiçbirşey sizi kokutamazdır.Adet gecikmesi birçok insanda hastalıklar yüzünden meydana gelmektedir.Adet gecikmesi sebeblerini yazarsak stres ve sıkıntı en önemli belirtilerden birisidir adet gecikmesini tetikler.Hastalıklar geçirdikten sonra adet sürelerinde sapmalar olabilir.Fazla kilolu iseniz bu çok fazla adet gecikmesi sorunu yaşatabilir,çok hızlı kilo verdiğinizde adet gecikmesi sorunu yaşayabilirsiniz.

adet-gecikmesi

Perimenepoz(Menepoza Geçiş)

Perimenepoz belli bir yaştan sonra üretkenliğin yavaş yavaş sona erdiği dönemdir.Bu dönemde adetlerde düzensizlik olabilir adet gecikmesi yaşanabilir.Bu dönemde doğurganlığınız hala devam etmektedir bundan dolayı korunmaya devam etmelisiniz.

Menepoz

Artık doğurganlığınızın olmadığı yumurtlamayacağınız adet göremeyeceğiniz bir dönemdir.

Hamilelik

Hamilelik süresince adet gecikmesi ile başlar ve bu sürede asla adet görmezsiniz adet gecikmesinin en büyük belirtilerinden birisidir hamilelik.

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.