70 Gün Yatarak 50,000 TL Kazanmak « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

70 Gün Yatarak 50,000 TL Kazanmak

Hertelden 1 Aralık 2015

Ne yata yata para kazanmak mı? tam bana göre der gibisiniz işte yaarak da para kazanılıyormuş.

70 Gün Yatarak 50,000 TL Kazanmak

BD’nin Ulusal Havacılık Uzay İdaresi kurumu (NASA) şaşırtıcı bir deney yapıyor; katılan deneklere de 70 gün sonunda 18.000 Dolar (kabaca 50.000 TL) ödemeyi taahhüt ediyor. Bu deneyde yapmanız gereken tek şey yatmak. Yanlış okumadınız, sadece yatmanız isteniyor.

2

Bu deneyin amacı yerçekimsiz ortamın insan bünyesine etkilerini gözlemlemek. Yerçekimsiz ortam en iyi (sanırız en maliyetsiz) yatakta kafayı bile kaldırmadan yatarak taklit ediliyor. Sorun şu ki hareketsizlik (ve yerçekimsizlik) sağlık üzerinde ciddi olumsuzluklar yaratıyor. Dolayısıyla siz yatıp para kazanırken NASA uzmanları kemiklerinizin, kaslarınızın, kalbinizin, sinir / dolaşım / bağışıklık sistemlerinizin ne kadar zayıfladığını vücudunuza bağlayacakları cihazlarla takip edecekler. Bu arada katılımcıların iki grup olacağı bunlardan birisinin yataktan kalkmadan egzersiz yaparken diğer grubun böyle bir görevi olmayacağı da belirtiliyor.

547c043507644447b8b42148bcfbc0e1.jpg.700x0_q85_autocrop_crop-smart_upscale

Evet, değerli okur. Bir taraftan Mars’a yapılacak yolculuk için bilime katkıda bulunurken, bir taraftan para kazanmak mümkün. Ama sağlığını koruyabileceğin konusunda şüphelerimiz var. Yine de en kötü ihtimalle seni bu eşsiz fedakarlığın sayesinde bir bilim şehidi olarak anacağımız garanti tabi her işinde bir zorluğu var !

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.