6 Kontrol İle Aracınızı Kışa Hazırlayın « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

6 Kontrol İle Aracınızı Kışa Hazırlayın

Hertelden, Seyahat 10 Ekim 2015

Merhaba arkadaşlar kış geliyor ve araçlarınızı kışa hazırlamanız gerekiyor araçlarınızın kışa hazırlanması için kontroller şart yağmur kar ve soğuk havalarda araçlarda mulaka önlem almak gerekiyor işte sizler için bu süreçte neler yapılabilir bunları inceledik.

Aracınızı Kışa Hazırlayın

Aracınızı kışa hazırlamanın kontrol yapmanın zamanı geldi kış geldiğinde aracınız tam teşekkül hazır olmalı kışın seyahatlerinizde yollarda sorun yaşamamak için mutlaka size önerdiğimiz 6 kontrol önerisini aracınıza uygulayınız.

Araç Akü Bakımı

Aracınızda kışa girerken en önemli durumlardan biriside akü kontrolünün yapılmasıdır.Arabanızın aküsü’nün ne durumda olduğunu servise götürüp öğrenebilirsiniz doluluk durumuna göre 6 ile 12 saat arasında şarj edilmesi gerekmektedir akü az şarjlı ise kışın soğuk havalarda donmaktadır ve sizi yolda bırakabilir.

670px-Disconnect-a-Car-Battery-Step-5Bullet5

Fren Sistemini Kontrol Ettiriniz

Arabanızın frenlerinin kış ayları için kontrolünü yaptırmanız gerekmektedir yağmurlu havalarda karlı havalarda ani fren yapma gereksinimi ve disk ve kampanaların sürekli ıslak yerlerde sürülmesinden dolayı hayati önem taşıyan fren bakımınızı yaptırın.

bmw-late-ABS-brakes

Aracınızın Kaza Sigortasını Kontrol Ediniz

Aracınızın kışa hazır olması ve yol şartlarında bazı olumsuz durumlarda sigortanıza ihtiyaç duyulmaktadır tabi kazanın belanın olmaması tüm dileğimizdir.Siz siz olun sigortanızı kazalara karşı mutlaka yaptırınız.

indir

Aracınızın Yağ ,Polen ve Hava Filtresini Kontrol Ediniz

Arabanızın kışa hazır olması için yağ kontrolünü yolda aracınızın zorlanmamsı için hava filtresini ve klimanızın daha verimli çalışması için polen filtrelerinizi kontrol ettiriniz.

oil change (1)

Lastik Derinliği ve Lastik Basınç Kontrolünüzü Yapınız

Aracınızın lastik bakımını mutlaka yapınız ilk olarak kış aylarında yağmur  için lastik derinliği aracınızın lastiğinin su tutması bakımından çok önemlidir kazaya sebebiyet verebilir dikkatli olunması gerekmektedir diğer bir konu ise kış lastiği konusu kış geldiğinde lastiklerinizi kış lastiği alarak kışa uyumlu hale getiriniz

32_the-lowdown-on-car-tires_flash

Acil Yardım Çantanızı ve Yol Kitlerinizi Aracınızda Bulundurunuz

Acil yardım çantanız yok ise mutlaka edininiz ayrıca yolda kalma durumu için reflektör ve çekme halatı mutlaka aracınızda bulundurunuz.Aracınıza mutlaka bir kit çantası edininiz.

auto-safety-kit-w301

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.