45 Yaşında 10 Milyar Dolar Servet « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

45 Yaşında 10 Milyar Dolar Servet

Hertelden 9 Haziran 2016

45 yaşında 10 milyar dolarlık serveti ile Dünya’nın en zengin girişimcilerinden olan Elon Musk‘tan bahsediyoruz.12 yaşında oyun satmak ile 45 yaşında 10 milyar dolar servet kazanmaya giden bir girişimcilik yolu Elon Musk büyük girişimci biraz konu hakkında inceleyelim istedik.

elon musk-kimdir

Elon Musk

Elon Musk 1971 yılında Güney Afrika’da doğdu,10 yaşına geldiğinde Ibm sınavına girer ve en yüksek puanı alır Elon Musk 1984 yılında ise  yani 12 yaşındayken blastar diye bir oyun kodladı ve bu oyunu sattı.Elon musk askerlikten pek hoşlanmadığı için Güney Afrika’dan Kanada’nın ontorio eyaletine taşınır.Pennslyvania da Fizik okudu ardından Stanford üniversitesinde yüksek lisansa başlar ama bir süre sonra yarıda bırakır .Herkes gazete okumalı fikri ile başladığı projesini zip2 projesini kısa sürede büyük bir medya şirketine satar. 341 milyon dolar yatırırlar bu işe 4 yıl sonunda Elon Musk şahsi serveti 22 milyon dolardır.Bu sefer 99 yılında yolu paypal ile kesişir 4 arkadaşın kurduğu paypal şirketine yatırım yapan en büyük hissedardır.Paypal,Ebay ile görüşmelerinden olumlu sonuç alır 2002 yılında 1,5 milyar dolara satılır.Elon Musk ‘ın serveti artık 170 milyon dolardır.En çok inandığı proje uzay projesiydi ve Elon Musk uzay projeleri için Space X i  kurdu.Uzaya astronot ve malzeme taşıyacak dragon v2 projesinden dolayı nasa’dan yaklaşık 3 milyar dolar para aldı.Space X in başındayken tek hayali olan temiz enerji için Tesla Motors a katıldı.

 

2008 yılında şirketin ceo’su oldu. 2006 yılında tesla roadster’ı tanıttı. 2008-2012 yılları arasında da üretti. Tabi bazı işler yolunda gitmedi 2008 yılında iflas bayraklarını çekmek üzereyken parasını space x ve tesla’ya eşit olarak paylaştırdı.Şu anda 10 Milyar dolar serveti ile Dünya’nın en zenginleri arasında Elon Musk ta yer alıyor.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.