30 Bin Liralık Maaşını Bırakıp Kamboçya’da Bakkal Çırağı Olan Kaptanın İlham Veren Hikayesi « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

30 Bin Liralık Maaşını Bırakıp Kamboçya’da Bakkal Çırağı Olan Kaptanın İlham Veren Hikayesi

Seyahat 31 Mayıs 2016

Hayat akıp gidiyor herkesin farklı farklı amaçları var insanlar paranın peşinde develenip duruyor bir yerden bir yere savruluyoruz  birde metropol hayatında tükenen ömürler bu karmaşadan eminim birçoğunuz sıkılmıştır.İşte buna dur diyen sadece birkaç kişiden biri ile sizleri tanıştıracağım.Eski bir kaptan ersel kaptanlık mesleğinden sıkılıp kamboçya’da bir bakkal çırağı olarak çalışmaya başlamış.

ersel-kamboçya

Ersel’in maaşı aylık kaptanlıktan kazandığı tam 30 bin tl miş

Yüksek maaşları gemi kaptanları alıyor Şartlar çok zorlu

Ersel’in anlattığına göre 45 günlük aylarca süren seyahatlerin sonu ucu bucağı olmadığını denizde sürekli olarak rutin aynı şeylerin yapıldığını bir süreden sonra ise insanı bu durumun çıkmaza soktuğunu belirtiyor.

Bu kadar sıkıntıdan sonra Kamboçyayı görmesi ile birlikte deniz,hava,doğa gibi birçok güzel şeyin ada’da olduğunu ve Kamboçya’nın turistlik bir yerinde olduğunu ve bakkalı tercih etme sebebininde başka yerlerde olduğu ama bakkalda daha sakin para kazanabileceği ve karışan görüşeninin olmadığını belirtiyor.

ersel-kamboçya-yaşam

10 tane barın arasında bulunan bir Türk bakkalla anlaşarak çırak olarak işe başlayan Ersel, birçoğumuzun yılda sadece 2 hafta yaşayabildiği hayatı orada her gün yaşıyor.

Erselin dediği ”parayı hayatta hiç sevmedim parayı belkide sevemedim ama şu anda kendim için birşeyler yapıyorum hayatımdan çok memnunum bu hayatımın ne kadar süreceğini bilmiyorum ama gayet mutluyum” şeklinde açıklaması olmuştur.

Ersel için denecek tek şey var dilediğin gibi yaşa !

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.